با صرفه جوایی ۵درصد مصرف آب، هیچ جا قطعی نخواهیم داشت

[ad_1]

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، حمید چیت چیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه صنعت آب وبرق با شرایط خوب و مسلط به کار این خدمات را ارائه می دهد،  گفت: واقعیت این است که ما امسال با گرمای بیش از حد مواجه شدیم که باعث شد مصارف افزایش یابد.

وزیر نیرو گفت: پیش بینی شده بود، مصرف برق مشابه سال های قبل پنج درصد افزایش یابد که الان به طور متوسط هفت درصد افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: : البته ممکن است برای مثال در نتیجه گرمای فوق العاده هوا پستی بسوزد که طی یکی دو ساعت مشکل رفع می شود چنین حوادثی همیشه وجود دارد اما قطعی به معنای کمبود تا الان پیش نیامده است و بعد از این هم پیش نمی آید.

چیت چیان ادامه داد:  متاسفانه در بعضی رسانه ها و شبکه های اجتماعی اطلاعات غلطی پخش می شود که این اطلاعات باعث تشویش ذهن مردم می شود.

وی با بیان اینکه :ما در خوزستان هیچ گاه نوبت بندی آب و یا قطعی برق دو ساعت به دو ساعت نداشتیم گفت:  اینها اطلاعات نادرستی است که باعث نگرانی و تشویش ذهن مردم می شود.

وزیر نیرو همچنین در خصوص مصوبه دولت برای مقابله با ریزگردها در خوزستان گفت: این مصوبه برای رفع مشکل کم آبی نبود مصوبه در اصل برای حل مشکل ریزگردها بود که در آن تصمیماتی راجع به آب و برق هم گرفته شد.

چیت چیان تاکید کرد: درخواست ما از مردم این است که در یک ماه آینده صنعت آب و برق را کمک کنند و مصرف را کنترل کنند، اگر پنج تا ده درصد صرفه جویی در آب و برق داشته باشیم در هیچ جای کشور دچار قطعی و نوبت بندی آب و برق نخواهیم شد.

وی افزود: براساس این برنامه مقرر شده بود وزارت نیرو اطلاعات و اقدامات توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی ۵۵۰ هزار هکتار را ارائه کند و وزارت جهاد کشاورزی هم موظف شده به طور وسیع کار شبکه های آبیاری را انجام دهد.

چیت با بیان اینکه اجرای این برنامه نیازمند تامین منابع مالی است که سازمان برنامه و بودجه مقدمات لازم را فراهم کرده است، گفت: علاوه بر این قرار بود وزارت نیرو در بخش برق هم اقداماتی انجام دهد که بخشی از کار انجام شده وبخشی هم با تامین منابع انجام خواهد شد و الحمدلله کارها در مسیر خود و مطابق برنامه زمان بندی پیش می رود.

وزیر نیرو از برنامه ریزی دولت برای احداث ۵۵۰ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی در خوزستان خبر داد و از مردم خواست به ویژه در یک ماه آینده در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *