دستگیری 5 مروج شایعه واریز مبالغ تعویض پلاک به حساب مدیران ناجا/ پیگیری در خصوص وضعیت مرزبان مفقود میرجاوه در حال انجام است/ خودرو حریم خصوصی نیست

[ad_1]

سخنگوی نیروی انتظامی در خصوص آخرین وضعیت مرزبان مفقود نیروی انتظامی گفت: رایزنی‌ها و پیگیری‌های مستمر و مستند در حال انجام است و تا الان سرنخ خاصی پیدا نشده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، سردار سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی ناجا در هفدهمین نشست سخنگوی نیروی انتظامی از مأموریت‌های مختلف ناجا تا دستگیری همه اعضای باند جعل و کلاهبرداری و شناسایی انتشاردهندگان تهمت‌های ناروا به برخی از مسئولان رده بالای ناجا خبر داد. 


سخنگوی نیروی انتظامی با بیان این مطلب که اعضای باند جعل و کلاهبرداری در زمینه پرداخت وام و تسهیلات توسط پلیس امنیت ناجا دستگیر شده‌اند، تصریح کرد: متأسفانه این افراد با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای کامپیوتری مبادرت به تهیه برگه‌های موافقت اصولی وام با سربرگ وزارت تعاون کرده بودند.


وی گفت:‌اعضای این باند در سایه اعتمادسازی، اوراق جعلی را در اختیار مشتریان و متقاضیان وام قرار داده و بابت ضمانت و کارمزد هزینه‌های هنگفتی دریافت می‌کردند که خوشبختانه با اقدامات فنی و حرفه‌ای پلیس تمامی اعضای این باند دستگیر شدند. 


سردار منتظرالمهدی به آمار ماه رمضان امسال در مقایسه با ماه رمضان سال 95 پرداخت و گفت: وقوع شرارت 7 درصد کاهش،  جانباختگان تصادف 18 درصد کاهش،‌ تجاوز به عنف 13 درصد کاهش، قتل 20 درصد کاهش، شهید مأموریتی 67 درصد کاهش، سرقت یک درصد افزایش، سرقت اتومبیل کاهش و سرقت منزل نیز نه افزایش و نه کاهش داشته است؛ همچنین در بین موارد سرقت، سرقت موتورسیکلت بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده است. 


معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه چندی پیش در شبکه‌های اجتماعی شایعه‌ای مبنی بر واریز مبالغی دریافتی جهت تعویض پلاکت خودرو به حساب مدیران ارشد ناجا واریز شده بود پرداخت و گفت:‌5 نفر از کسانی که این شایعات رواج دادند توسط پلیس امنیت شناسایی شده؛ این افراد تحویل مراجع قضایی شده و پرونده‌اشان در حال پیگیری است. 


وی ادامه داد: متأسفانه این افراد کارمند دفاتر اسناد رسمی در چند استان بودند.


وی افزود: هرگونه واریزی جهت تعویض پلاک خودرو توسط خود مشتریان مستقیما به حساب خزانه دولت واریز می‌شود. 


سخنگوی نیروی انتظامی در پاسخ به پرسش فارس در خصوص آخرین وضعیت مرزبان مفقود ناجا اعلام کرد: کماکان رایزنی و پیگیری مستمر و مستند پلیس و مرزبانی از طریق وزارت خارجه و مرزبان پاکستان در حال انجام است؛ تا الان سرنخ خاصی پیدا نکرده‌ایم. 


وی در خصوص حریم خصوصی داخل خودرو گفت: داخل خودرو حریم خصوص نیست و با توجه به قوانین  جاری و از جمله تبصره ماده 5 قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر مصوب سال 94، اماکنی که بدون تجسس در معرض دید عموم قرار دارند مشمول حریم خصوص نیستند؛‌وسایل نقلیه از این جمله هستند و طبیعی است که ر عایت هنجارها و الزامات قانونی باید در آن رعایت شود..


وی گفت: حجاب هنجاری است که در جامعه ما پذیرفته شده و مبتنی بر قوانین حاکم بر نظام مقدس جمهوری اسلامی است.


این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: همکاران من در بخش‌هایی از نیروی انتظامی موظف هستند به جهت رعایت حقوق شهروندی و ایجاد امنیت اجتماعی در ابعاد جانی، مالی ناموسی، اخلاقی و البته احساس امنیت در سپهر روان جامعه در مواجه با هرگونه هنجار‌شکنی مداخله کنند.


ادامه دارد…


انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *