زندگینامه شهید عباس ارشاد/ شهیدی که فدایی راه امام خمینی (ره) شد

[ad_1]

شهید عباس ارشاد سال 1323 در تهران متولد شد و عمر پربارش را به عنوان یک مصلح در خدمت به مستضعفان سپری کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، شهید عباس ارشاد سال 1323 در تهران متولد شد و سراسر عمر پربارش را به عنوان یک مصلح و یک مددکار در خدمت به مستضعفان و محرومان سپری کرد.


وی بعد از 17 شهریور خونین به همراه چند تن از همفکرانش انجمن اسلامی مددکاران را به وجود آورد که در رسیدگی به خانواده های شهدا، محرومان، معلولان و افشاگری جنایات دوران طاغوت فعالیت مخفی و مستمر داشتند.


پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در اواخر عمر دولت موقت به انتخاب دانشجویان و کارکنان متعهد به سمت ریاست دانشکده خدمات اجتماعی منصوب شد و به لحاظ احاطه بسیارش در برنامه‌ریزی‌های آموزشی و تبیین مسائل روز به دعوت سازمان بهزیستی کشور به عنوان معاون دفتر آموزش این سازمان عهده دار مسئولیت شد. ولی این فعالیت‌ها مانع از حضور مستقیم او در جبهه های نبرد علیه عراقی‌های متجاوز نبود. از نخستین روزهای آغار جنگ تحمیلی به عنوان سرپرست ستاد تداوم امداد به کرمانشاه رفت و تا آخرین روزهای عمر سراسر خدمت و ایثارش در این جبهه نیز در خدمت توده های مستضعف بود و همیشه یک شعار داشت و آن اینکه «جانم فدای یک لحظه از عمر امام».


شهید ارشاد در وصیت‌نامه خود خطاب به خانواده‌اش چنین توصیه کرده است: «از زن خوبم می‌خواهم که استوار باشد و بداند فرزندان کسانی که در راه خدا شهید می ‌شوند،‌ بنا بر قول قرآن مورد حمایت او [هستند] و ان‌شاء‌الله که من هم مرگم در این راه باشد.»


سرانجام وی در فاجعه تروریستی هفتم تیر سال 1360 ، به دست منافقان بد سرشت به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *