قیمت طلا به ۱۲۲۴ دلار رسید

[ad_1]

قیمت طلا در معاملات اولیه امروز به دلیل کاهش ارزش دلار با افزایش همراه بود، اما همچنان در نزدیکی پایین ترین رقم ۷ هفته گذشته که دیروز به ثبت رسیده بود باقی ماند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات اولیه امروز به دلیل کاهش ارزش دلار با افزایش همراه بود، اما همچنان در نزدیکی پایین ترین رقم 7 هفته گذشته که دیروز به ثبت رسیده بود باقی ماند. فلز زرد دیروز بیشترین افت قیمت یک روزه از ماه نوامبر را تجربه کرد.


بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.4 درصد افزایش به 1224 دلار و 70 سنت رسید. روز دوشنبه، قیمت فلز زرد 1.7 درصد کاهش یافت و به رقم 1218 دلار و 31 سنت رسید که پایین ترین رقم از 11 می تاکنون بود.


قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه اوت نیز امروز با 0.4 درصد افزایش به 1224 دلار و 10 سنت رسید.


شاخص دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهان امروز 0.1 درصد کاهش داشت و به 96.087 رسید.


بر اساس اعلام کاخ سفید، در آستانه نشست گروه 20، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه با رهبران آلمان و ایتالیا گفت وگو کرد. در این نشست ترامپ احتمالا اختلاف نظرهای مهمی در خصوص مسائل تجاری و سایر مسائل با رهبران جهان خواهد داشت.


ولفگانگ شوبله، وزیر دارایی آلمان گفت، رشد اقتصادی حوزه یورو بالاتر از حد انتظار بوده و این بانک مرکزی اروپا ا قادر خواهد ساخت تا به آرامی سیاست پولی خود را عادی سازی کند و به وضعیت «غیرعادی» نرخ های بهره منفی پایان بدهد.


گرتجان ولیگه، یکی از مسئولان سیاست گذاری نرخ بهره در بانک مرکزی انگلیس گفت، به رغم تغییر رویکرد برخی از بانک های مرکزی جهان به نفع اولین افزایش نرخ بهره در طی یک دهه اخیر، وی همچنان از پایین نگه داشتن هزینه های استقراض حمایت می کنم.


مقامات بانکی به رویترز گفتند، هیچ توافق پشت پرده ای میان بانک های مرکزی قدرتمند جهان برای انقباضی کردن سیاست های پولی وجود ندارد اما تاثیر قدرتمند اقدامات آنها بر بازارهای مالی موجب می شود که آنها بخواهند درک عمیق تری از انگیزه های یکدیگر داشته باشند.


انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *