نقطه ضعف روحانی مسائل اقتصادی است/ لزوم ایجاد تغییر در 6 وزارتخانه/ محیط زیست و مناطق آزاد هم نیازمند تغییر هستند

[ad_1]

مجید محتشمی دبیر کل حزب آزادی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص ویژگی وزرای دولت دوازدهم از نظر اصلاح‌طلبان اظهار داشت: کابینه‌ای با ترکیب جوانان و میانسالان یا به عبارت دیگر جوانان و افراد باتجربه، مطالبه اصلاح‌طلبان از روحانی است.

 

وی افزود: استفاده ازکسانی که طی 37 سال گذشته مدیر بودند و خنثی عمل کردند و خلاقیت و ابتکاری برای کارهای خودشان نداشتند، برای روحانی مفید نیست.

 

دبیر کل حزب آزادی گفت: روحانی دردولت دوازدهم باید طوری عمل کند به که بتواند پاسخگوی نیازهای مردم باشد و طوری عمل کند که آبروی مجموعه اصلاح‌طلبان و اعتدال را در کشور نهادینه کند تا در انتخابات 1400 هم نتیجه خوبی بگیریم.

 

محتشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه “تغییرات در کدام وزارتخانه‌ها الزامی است؟” عنوان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان مناطق آزاد، وزاتخانه‌های اقتصاد، آموزش و پرورش، علوم،  و حتی وزارت جهاد و کشاورزی.

 

وی تصریح کرد: هر چند محمود حجتی در وزارت جهاد و کشاورزی عملکرد خوبی داشته، ولی افزایش سن آقای حجتی ایجاب می‌کند که این وزارتخانه هم دستخوش تغییرات شود.

 

دبیرکل حزب آزادی با بیان اینکه ایجاد تغییرات در سازمان محیط زیست و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم لازم است اظهار داشت: هرچند ربیعی تاثیرات مثبتی در وزارت کار داشته اما بخش عمده‌ای از مطالبات مردم به موضوع رفاه، تامین اجتماعی و تغییر و تحول نظام سلامت بازمی‌گردد و آقای روحانی از طریق کار روی این وزارتخانه می‌تواند بخش عمده‌ای از مطالبات مردم را پاسخ دهد.

 

محتشمی در خصوص مهم‌ترین نقطه ضعف دولت یازدهم گفت: آنچه که نقطه ضعف روحانی می‌تواند قلمداد شود، موضوع اقتصادی و ضعف در تکمیل در منظومه فکری برای اداره داخلی کشور است.

 

وی ادامه داد: اقتصاد و زیرساخت‌های جامعه باید در منظومه فکری آقای روحانی لحاظ شود و روحانی باید تلاش کند از کادر جوان‌تر و با شجاعت و جسارت بیشتری در عرصه اقتصادی و حتی فرهنگی و ورزشی استفاده کند و این پاشنه آشیل دولت روحانی است.

 

انتهای پیام/

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *