نوشتار سیدحمایت میرزاده در خصوص موضوعات مختلف

[ad_1]

به گزارش سیفار،  پیام زیر از سوی میرزاده نماینده مردم گرمی در مجلس پیرامون موضوعات مختلف تدوین شده است:

۱- مرز بومی و غیربومی چیست و محدوده آن تا کجاست؟ آیا فردی که متولد یک روستا در یک بخش است، نسبت به روستای همجوار که از نظر تقسیمات کشوری تابع بخش دیگری است اما ارتباطات نزدیک با مردم منطقه دارد، غیربومی است، اما فردی از یک روستا در داخل یک بخش نسبت به روستای دیگر در داخل همان بخش که نه با بخش و شهرستان رفت و آمد دارد و نه تجارت و حتی خرید و فروش با شهرستان و استان همسایه دارد، بومی است؟! اصلا برای مردم، بومی و غیربومی بودن مهم است یا خدمت، آیا مردم از کسانی که قبلا مسئول بومی بوده‌اند رضایت داشته‌اند؟! اگر بله، چنین فردی معرفی شود و همه کسانی که امروز دایه مهربان‌تر از مادر شده اند، اعلام کنند که موافق استفاده از وجود چنین شخصی هستند. آیا با تعریف دوستان، مسئول بومی که پس از شروع بکارش اختلاف ایجاد شده و کار فراموش می شود بهتر است یا به تعبیر خودشان مسئول غیربومی که با شروع به کار، کار و تلاش برای حل مشکلات مردم شروع شود؟!

۲- در رابطه با موضوع تغییرات پست‌های سیاسی در منطقه، آیا کسی که در سطح شهرستان مسئولیت بزرگترین اداره را داشته و سابقا اعتماد مردم را جلب نموده و با بهترین کارنامه شورای شهر را مدیریت کرده در طول یک سال گذشته علاوه بر سنگ صبور اقشار مختلف مردم، با تمام ادارات شهرستان و ادارات کل استان و وزارتخانه‌های مختلف ارتباط داشته برای بخشی از یک شهرستان نمی‌تواند مدیر باشد!؟ ضمن اینکه اولویت شهرستان قطب تولید و کشاورزی بوده است و فردی که تولید کننده و کشاورز موفقی هم باشد، انتخاب شایسته‌ای نیست؟!
آنچه برای خادم مردم مهم است رضایت الهی است. نمی‌گویم تشخص بنده درست است، اما تمام تلاشم خدمت به مردم بوده و هست و در این راه هیچ باکی از هیچ کس نداشته و ندارم و همچنان راه خداپسندانه را ادامه خواهم داد با دعای خیر مردم خوبمان.

۳- امروز ضرورت آب‌رسانی به کل استان از حقابه ای که از ارس به قزل اوزن داریم و از رودخانه‌هایی که به خزر می‌ریزد، بیش از گذشته وظیفه ما را سنگین‌تر می کند که به فکر احقاق حق آن‌ها باشیم. فلذا همه نمایندگان محترم متفق القول هستند که به هر طریق ممکن به این موضوع پرداخته شود و از انحراف افکار عمومی، خدایی نکرده به موضوعات اختلاف برانگیز خودداری شود، ضمن اینکه انتقال آب ارس از طریق سد عمارت به شهرستان و استان بیشتر مد نظر بوده که برخی رسانه‌ها این موضوع را به اشتباه انتقال از سد عمارت نقل نموده اند که مد نظر نبوده و شدنی هم نیست. در مورد مشکل کم آبی در کل کشور که بحران جدی پیش روست تردیدی نیست بنابراین مهار آب‌هایی که از کشور خارج می شوند اولویت دولت باید باشد. استان اردبیل به جهت قطب کشاورزی بودن موضوع آب مایه حیات است برایش حیاتی‌تر است و خارج شدن آب از استان مشکل حیاتی است و باید برای مهار آن همه مسئولان بسیج شوند.
شهرستان گرمی با عنوان شهرستانی که حتی یک سد آبگیری شده ندارد و قول های داده شده برای ایجاد سد در بخش وسیعی از آن هنوز عملیاتی نشده و سد در آستانه آبگیری که اعتبار اصلی در دولت در سال‌جاری منظور شده بنام عمارت منافعش بیشتر برای استان و شهرستان های همسایه خواهد بود، برای نیازهای شهرستان نه تنها کافی نیست بلکه عملا هم از آب موجود بخش وسیعی از شهرستان از نظر فنی امکان استفاده نخواهند داشت. حال موضوع این است انتقال این آب به شهر اردبیل از نظر کارشناسی به علت اختلاف ارتفاع غیرممکن‌تر از انتقال به نقاط مختلف شهرستان گرمی است و این انتقال به اردبیل، اعتباری غیرقابل توجیه که عملا ممکن نیست، می خواهد!
خدایا چنان کن سرانجام کن کار، تو خشنود باشی و ما رستگار

سیدحمایت میرزاده / ۱۵ تیر ۹۶

 

انتهاي پيام/

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *