وزیر کشور:‌حضور مردم درانتخابات قدرت نمایی بزرگی در عرصه جهانی بود

[ad_1]

وزیر کشور گفت: بی‌تردید حضور مردم در انتخابات قدرت نمایی بزرگی در عرصه جهانی بوده است که باید قدردان این مردم باشیم و در این مرحله قدردانی ما انجام کار برای مردم است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، عبدالرضا رحمانی‌فضلی روز سه شنبه در همایش منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور افزود: حاصل حضور مردم در انتخابات برای ما عزت و کرامت و همچنین توفیق در عرصه جهانی را در شرایط موجود منطقه به همراه داشت.

وزیر کشور اظهار داشت : امروز شاهد مجموعه‌ای از شهرها و روستاها به صورت غیرمتعادل و غیرمتوازن هستیم که ناشی از نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی غلط ظرف 60 سال گذشته بوده که به کشور تحمیل شده است.

وی افزود: البته پس از انقلاب اسلامی ایران، اصلاحات زیادی در برنامه ریزی بودجه ای کشور انجام شده و موفقیت‌های ارزشمندی درحوزه خدمات و امور زیربنایی انجام شده و امروز عدالت نسبی حاکم شده است. البته در حوزه منابع، امکانات و توزیع درآمد و خدمات هنوز شاهد عقب‌ماندگی‌هایی هستیم که باید جبران شود.

رحمانی فضلی ایجاد شهرهای بزرگ با جمعیت نامناسب را زاییده عدم تعادل در شکل‌گیری شهرها برشمرد وگفت: تهران یکی از شهرهایی است که بالاترین تراکم جمعیت و همچنین بالاترین ثروت را دارد.

وزیرکشور تاکید کرد: باید این مشکل را به صورت ریشه‌ای و مبنایی ببینیم و تعادل‌بخشی و عدالت‌بخشی در کشور را محقق کنیم.

وی افزود: ‌اگر هر یک از ما در محدوده حوزه سکونتی خود به مسائل توجه کنیم، بی‌تردید مشکلات حل نمی‌شود. اگر تمامی منابع در تهران به دلیل حضور جمعیت هزینه شود و روستاها به شکل فعلی باقی بمانند مهاجرت به سمت کلانشهرها ادامه پیدا خواهد کرد و در آینده روستاهایی که برای ما اهمیت تامین امنیت دارند، خالی از جمعیت خواهند شد.

وزیر کشور تاکید کرد: باید نگاه و رویکرد عادلانه به مسایل داشته باشیم و همه پیوندها را ببینیم و موقعیت جغرافیایی را مدنظر قرار دهیم.

رحمانی فضلی اظهار کرد: در نظام برنامه‌ریزی فعلی که با وجود اصلاحات همچنان یک نظام برنامه‌ریزی کلان متمرکز بخشی باقی مانده است، حتما باید بحث منطقه‌ای در آن دیده شود. البته این موضوع در دولت درحال بحث است و امیدواریم در کمترین زمان ممکن حل شود.


 


انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *